Oferowane przez Niedźwiedź – Lock mechaniczne antykradzieżowe zabezpieczenia samochodu są obecne na rynku od 35 lat.

Blokady Niedźwiedź – Lock to mechaniczny system zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą poprzez blokowanie dźwigni zmiany biegów w pozycji „wsteczny bieg” w samochodach z manualną skrzynią biegów lub w pozycji „parking” w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.


Dążąc do udoskonalenia produktu oraz nadążając za trendami i nowinkami technologicznymi, firma Niedźwiedź – Lock konstruuje obecnie blokady bezbolcowe (cały mechanizm zabezpieczający jest ukryty i niedostępny). Blokada jest wykonana z trwałych materiałów, wzmocnionych dzięki nowoczesnym procesom technologicznym.

Proponowane przez firmę Niedźwiedź – Lock rozwiązania i technologie zostały docenione i zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Produkty posiadają również Certyfikaty Jakości (również na rynku europejskim) oraz Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Blokada mocowana jest wewnątrz samochodu, pod elementami zabudowy w otoczeniu dźwigni zmiany biegów. W zależności od typu samochodu zamek blokady jest usytuowany w konsoli środkowej od strony pasażera, od strony kierowcy lub w jego górnej części. Usytuowanie blokady jest uzależnione od rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w danym modelu samochodu, np.: od konstrukcji skrzyni biegów, budowy i umiejscowienia mechanizmu dźwigni biegów.SPOSÓB MONTAŻU

Czas montażu blokady jest uzależniony od typu samochodu i wynosi 1,5 – 3h.

Sposób montażu blokady zależy głownie od kształtu tunelu i mechanizmu zmiany biegów. Podczas montażu wykorzystywane są istniejące w samochodzie śruby i otwory technologiczne. Blokada jest mocowana śrubami zrywalnymi lub nakrętkami zrywalnymi. Taki sposób montażu sprawia, że demontaż możliwy jest tylko w warunkach warsztatowych, przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

Konstrukcja blokady zapewnia maksymalną sztywność i odporność na ingerencję mechaniczną (przecięcie, wyłamanie, rozbicie, itp.).


ISTOTA ZABEZPIECZENIAW dzisiejszych czasach informatyka i elektronika są wszechobecne w samochodach. Zarówno starsze modele aut jak i najnowsze rozwiązania proponowane przez producentów opierają się w większości na nowinkach technologicznych z dziedziny elektroniki. Dlatego kradzież samochodów przy pomocy komputera jest dzisiaj bardzo popularna i często jest jedynym sposobem kradzieży najnowszych modeli aut, a starsze modele aut nie mają przed złodziejami już żadnych tajemnic.


KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z POSIADANIA


Blokady Niedźwiedź-Lock od lat udowadniają swoją skuteczność, potwierdzaną zarówno przez klientów, jak i niezależne instytucje. Połączenie funkcjonalności i skuteczności, z najwyższą jakością wykonania, sprawiły, że blokady zyskały zaufanie u klientów na całym świecie.


99% skuteczności

Założona blokada całkowicie uniemożliwia poruszanie się samochodem. Jest zabezpieczeniem mechanicznym, które nie ulega awariom, nie może zostać uszkodzone lub złamane przez włamywacza. Zamek blokady wykonany jest z metalu hartowanego, co chroni go przed rozwierceniem.

Najwyższa jakość

Blokady Niedźwiedź-Lock posiadają niemiecki certyfikat jakości TUV, holenderski certyfikat SCM, a także atesty instytucji w takich krajach jak: Rosja, Białoruś, RPA, Czechy i Węgry. Blokada polecana jest także przez ubezpieczycieli oraz największe marki samochodowe.

Bezpieczny montaż

Montaż blokady nie powoduje uszkodzenia karoserii, ani nie ingeruje znacząco we wnętrze samochodu. Tworzy dyskretną obudowę wokół skrzyni biegów lub pod kierownicą i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu samochodu.


Jednocześnie blokada poprzez swoje przeznaczenie i sposób montowania nie ma negatywnego wpływu na użytkowanie pojazdu.

Polski produkt

Blokady Niedźwiedź-Lock znajdują się w czołówce produktów tego typu nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Produkty te cieszą się dużym zainteresowaniem w całej UE, a także w Afryce, Australii i Ameryce Północnej.